Sensorycznie i na serio EDYCJA 2023
Event sensoryczny
Wydarzenie miało na celu połączenie warsztatów i prezentację rozwiązań dostępnych na rynku dla osób z różnymi potrzebami.
Tor przeszkód na wózkach
Warsztaty WOMAI
VR i haptyka
Konferencja
Tegoroczna konferencja skupiała się na tematyce sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości, wirtualnej rzeczywistości, nowoczesnych technologii.
Hackathon
Podczas wydarzenia skupiliśmy się na AI, rozszerzonej rzeczywistości i nowoczesnych technologiach, które mogą wspierać dostępność cyfrową i osoby ze szczególnymi potrzebami.
Panel mentorski + warsztaty z ekspertami
Praca zespołów projektowych pod opieką mentorów
GALERIA KRAKOWSKA
Dni Dostępności
Trzydniowe wydarzenie w Galerii Krakowskiej miało miejsce w dniach 19-21 października 2023 r. Zaproszone organizacje, firmy i instytucje prezentowały rozwiązania i osiągnięcia w dziedzinie dostępności. WOMAI – zaprezentował gry i zabawy, które przybliżały codzienne życie osób z niepełnosprawnoscią wzroku. Firma Altix zaprezentowała różne rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością wzroku (dotykowe zegarki, lupy, mapy dotykowe, karty z oznaczeniem Braille’owskim). Fundacja PER ASPERA – VR, kamizelki haptyczne, komputer sterowany wzrokiem z oprogramowaniem Okulo.pl. Abion – dostępne budynki i ulice – asortyment do wprowadzania dostepności architektonicznej i informacyjno – komunikacyjnej. Fundacja For Heroes – samorzecznictwo i warsztaty i pokazy jazdy na wózku dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Mikomax hushoffice – instalacja dwóch kabin wyciszajacych.
Wydarzenie w Galerii Krakowskiej było nie tylko okazją do zapoznania się z różnymi rozwiązaniami, ale także do doświadczenia perspektywy osób z niepełnosprawnością.
Fundacja Per Aspera
Altix
Abion
WOMAI
Fundacja For Heroes
Mikomax hushoffice
TESCO TECHNOLOGY
Konferencja
Konferencja odbyła się 13 października 2023 r. w siedzibie Tesco Technology w Krakowie.
Tegoroczna konferencja podejmowała tematykę sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości, wirtualnej rzeczywistości, nowoczesnych technologii w kontekście możliwości wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami. Wystąpienia, panele dyskusyjne, oficjalne i kuluarowe rozmowy podejmowały tematy nauki i edukacji na wszystkich etapach szkoły, ale również rozwój osobisty i wspieranie młodych ludzi z niepełnosprawnościami, którzy wkraczają na rynek pracy. Ważnym aspektem okazało się właśnie wykorzystanie nowoczesnych technologii w pracy i przez pracodawców. Zaopiekowane zostały również obszary kultury, sztuki i możliwości ich digitalizacji.
Konferencja Sensorycznie i na serio to są wystąpienia praktyków dla praktyków, możliwość networkingu, wymiany doświadczeń, inspiracji.
Poniżej lista prelegentów i tematy ich wystąpień.
Napisy na żywo z wykorzystaniem AI
Łukasz Dutka
Neurotechnologia NeuroEfektywna? Czy to następny krok w komunikacji?
Gabi Lupa
Neurotechnologia NeuroEfektywna? Czy to następny krok w komunikacji?
Marcin Stopa
Panel dyskusyjny
Łukasz Szeliga
Panel dyskusyjny
Magdalena Bujakowska
Panel dyskusyjny
Dawid Gościk
Panel dyskusyjny
Hanna Rychlik
Panel dyskusyjny
Joanna Neczejewska
POZNAWKA - zwyciężczynie Hackathonu 2022
Justyna Werbicka
POZNAWKA - zwyciężczynie Hackathonu 2022
Zofia Hernas
POZNAWKA - zwyciężczynie Hackathonu 2022
Marta Grochowska
POZNAWKA - zwyciężczynie Hackathonu 2022
Dominika Michna
AKREDYTACJA AI: Jak Tesco może doskonalić swoje rozwiązania korzystając z dostępnych technologii?
Patryk Jarski
OKULO – oprogramowanie sterowane wzrokiem:o umiejętności zauważania potrzeb ludzi wokół nas
Piotr Kowalski
PROJEKTUJ ZMYSŁOWO! Dostępność cyfrowa w kontekście zaburzeń percepcji wzrokowej
Agnieszka Wąsik
Drugi panel dyskusyjny
Jacek Piotrowski
Drugi panel dyskusyjny
Małgorzata Szumowska i Sebastian Grzywacz
Drugi panel dyskusyjny
Marta Truś
Drugi panel dyskusyjny
Damian Stachura
TESCO TECHNOLOGY
Hackhaton
Hackathon odbył się 14 – 15 października 2023 r. w siedzibie Tesco Technology w Krakowie.
Tegoroczny hackathon to wydarzenie, które skupiło się na sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i nowoczesnych technologiach, które mogą wspierać dostępność cyfrową i osoby ze szczególnymi potrzebami.
Każdy hackathon poprzedzony jest warsztatami, które wprowadzają uczestników w tematykę. Mentorami są zarówno osoby uczące wystąpień publicznych, jak i osoby z niepełnosprawnością, które dzielą się swoimi doświadczeniami i osobistą perspektywą. W trakcie hackathonu zespoły mają 24 godziny na stworzenie prototypu rozwiązania i jego prezentację. Mentorzy są dostępni dla uczestników przez cały czas, aby pomóc im w rozwoju projektu.
Warto zauważyć, że mentorzy są również różnorodni pod względem specjalizacji i ekspertyzy.
W tym roku uczestników wspierało 19 mentorów. Dodatkowo, troje trenerów mentalnych pomagało uczestnikom w redukcji stresu i skupieniu się na projekcie. Zwycięzcy hackathonu otrzymują nie tylko nagrodę, ale także potwierdzenie merytoryczne, że ich rozwiązanie jest dobre i spełnia oczekiwania różnych grup odbiorców, w tym osób z niepełnosprawnością. Staramy się również pomóc uczestnikom w dalszym rozwoju ich projektów, podpowiadając, gdzie mogą szukać wsparcia i finansowania.
ORGANIZATORZY
Magdalena Dydyszko
Piotr Kowalski