Logotyp wydarzenia sensorycznie i na serio. Poukładane w mozaikę piktogramy prezentujące różne zmysły. dźwięk dochodzący do ucha, zapach dochodzący do nosa, palec symbolizujący dotyk, oko wzrok i usta smak.

W październiku 2024 zapraszamy na kolejną edycję ogólnopolskiego Sensorycznie i na Serio. Dwutygodniowego wydarzenia w całości poświęconego dostępności i uświadamianiu potrzeby uniwersalnego projektowania.

Trzeci rok z rzędu skupiamy się na praktycznym wymiarze edukacji o dostępności, czyli międzyludzkim kontakcie osób ze specjalnymi potrzebami i osób tymczasowo zdrowych. Tworzymy warunki do wspólnej inspiracji i powstania nowych rozwiązań odpowiadających na konkretne potrzeby z naszego otoczenia.

Na co dzień Sensorycznie i na Serio to społeczność osób zainteresowanych inkluzywnością, dostępnością produktów i usług, dobrymi praktykami i nowoczesną pracą projektową. Śmiało poszukujących nieoczywistych rozwiązań. 

Konferencja

Kraków, 18 października

Dostępny gaming

Bądź z nami podczas konferencji razem z twórcami dostępnej rozrywki i urządzeń asystujących dla graczy.

Wejdź w świat ciszy i poznaj sposób życia osób g/Głuchych i słabosłyszących.  

 

Hackathon

Kraków, 19-20 października

Rozwiązania dla graczy i graczek

Stwórz własne innowacyjne rozwiązania podczas hackathonu odbywającego się pod opieką doświadczonych mentorów.

Sensorycznie i na serio

Wiele kompleksowych działań, jedna misja

 

Konferencja

Nikogo nie trzeba przekonywać, że rozrywka jest ważną częścią życia każdego człowieka. W przypadku osób ze szczególnymi potrzebami często się o tym zapomina, gdyż główny nacisk idzie w kierunku zapewnienia im minimum bytowego. 

Tymczasem nie ma zdrowia bez zabawy! Porozmawiajmy zatem w tym roku o wykluczeniu z powodu utrudnionego dostępu do produktów rozrywkowych.

Lecz również o wielkim potencjale związanym z terapeutyczną i rehabilitacyjną rolą gier, które mogą wspierać sprawność fizyczną i intelektualną. 

Hackathon

Zapewniamy bezpieczną i inspirującą przestrzeń do stworzenia własnych rozwiązań sprzętowych, informatycznych i procesowych. Razem zmieniamy nasze otoczenie na trochę bardziej dostępne i uniwersalne. 

Oddaj się pod opiekę sprawdzonego zespołu mentorów, w którego skład wchodzą osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, eksperci od tworzenia innowacji i rozwiązywania problemów. 

 Zgłoś swój zespół lub dołącz do innych pasjonatów nieoczywistych innowacji, aby zawalczyć o nagrody i zrobić coś dobrego dla swojego otoczenia.

kolaż pięciu fotografii przedstawiających dłonie pokazujące różne znaki migowe.

W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na bariery napotykane przez osoby g/Głuche i słabosłyszące. Przyjrzeć się technologiom asystującym związanym z ich problemami.

Zastanowić się nad nowymi rozwiązaniami, które mogą im pomóc w przełamaniu bariery językowej w instytucjach, przy korzystaniu z usług i rozrywki.

Mamy nadzieję dołożyć naszą cegiełkę do propagowania ich unikalnej kultury.

Na konferencji wystąpią

To miejsce czeka na ciebie

To miejsce czeka na ciebie

prelegentka

To miejsce czeka na ciebie

To miejsce czeka na ciebie

PRELEGENTKA

To miejsce czeka na ciebie

To miejsce czeka na ciebie

PRELEGENTKA

Już niebawem ujawnią się pierwsi goście konferencji Sensorycznie i na Serio. 

Ale wydarzenie ma charakter otwarty, więc czekamy też na Was! Jeśli jesteście ekspertami dziedzinowymi, gotowymi podzielić się wiedzą. 

Poznajmy się.