pytania i odpowiedzi

tydzień dostępności - wydarzenia towarzyszące

Wydarzenie ma na celu przybliżyć mieszkańcom miasta Krakowa problematykę DOSTĘPNOŚCI. Zaprezentować osiągnięcia działających w regionie organizacji pożytku publicznego. 

Interaktywne instalacje pozwolą osobom zdrowym skorzystać ze sprzętu, jakim posługują się osoby z niepełnosprawnościami.

Warsztaty pozwolą nauczyć się podstaw języka migowego, nauczyć się jak pisać, mówić i projektować “dostępne” teksty, ale przede wszystkim “poczuć” dzięki symulacjom i VR, jak to jest być osobą niewidomą czy głuchą. 

Tydzień Dostępności odbędzie się 13 - 15 października 2022 r. w Galerii Krakowskiej, na poziomie -1, w HALI GRODZKIEJ (na przeciw Empiku).

Cały program wydarzeń towarzyszących będzie opublikowany w kalendarzu.

konferencja

Konferencja odbędzie się 21 października 2022 r. w siedzibie Tesco Technology w Krakowie.

Konferencja rozpocznie się o 10.00, pierwszy wykład zaplanowany jest na godzinę 10.30.

Tak, rejestracja jest konieczna, by uczestniczyć w konferencji. Swój udział możesz zarejestrować poprzez formularz

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego automatycznie generuje się potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, jeśli takie potwierdzenie nie pojawi się, to prosimy o kontakt mailowy kontakt@sensorycznieinaserio.org i zgłoszenie problemu.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Tak, wysyłamy wiadomość mailową, w której informujemy o przyjęciu zgłoszenia.

Na Konferencję można się zarejestrować od 1 do 30 września 2022 r.

Na wystąpienie przewidziane jest 30 minut.

Na debatę przewidziane jest 45 minut.

Transmisję z Konferencji będzie można obejrzeć na stronie internetowej www.sensorycznieinaserio.org oraz w mediach społecznościowych Organizatora i współorganizatorów.

Przewidywany czas trwania konferencji: 10:00-18:00. W trakcie konferencji przewidujemy przerwy, w tym przerwę obiadową.

Dostęp do nagrania będzie na stronie internetowej www.sensorycznieinaserio.org.

Słuchaczem konferencji może być każda osoba, która jest zainteresowana tematyką dostępności, potrzeb i wyzwań osób z niepełnosprawnością wzroku czy też nowoczesnymi technologiami oraz innowacjami.

hackathon

Hackathon to “warsztat roboczy” realizowany w formule konkursowej, podczas którego zespoły pod wsparciem mentorów pracują nad danym zagadnieniem technologicznym lub biznesowym. Esencją procesu jest to, że bezpośrednio po fazie koncepcyjnej, zespoły pracują nad wstępnym modelem/prototypem rozwiązania, które następnie prezentowane jest przed składem Komisji. A nasz Hackathon jest wyjątkowy, bo po rocznej przerwie, nareszcie spotkamy się na żywo w 2022 r.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich tych którzy budują lub chcą tworzyć produkty cyfrowe (projektantów doświadczeń, grafików, programistów, studentów, pracownicy działów IT i R&D, innowatorów) i tych którzy chcą zmieniać świat razem z nami.

Udział w konkursie mogą wziąć osoby indywidualne powyżej 18 roku życia oraz zespoły składające się z minimalnie 3 i maksymalnie 5 osób.

Wyzwaniem tegorocznej edycji będzie Miasto / Przestrzeń przyjazna osobom niewidomym.

Chcemy zaangażować świat nowych technologii i przygotować projekty, które będą stanowiły realne wsparcie.

Wszyscy razem będziemy mogli przejść przez cały cykl tworzenia nowego produktu, w bardzo skumulowanej formie. Wyniki naszej pracy będą wartościowe, potrzebne i dobre 🙂

Tak by było najlepiej! Ale i tak zadbaliśmy o dawkę inspiracji, którymi podzielą się najlepsi eksperci z zakresu:

  • dostępności,
  • potrzeb i wyzwań osób z niepełnosprawnością wzroku,
  • projektowania uniwersalnego,
  • dostępności cyfrowej,
  • design thinking

Nie. Cała zabawa polega na tym, żeby podczas hackathonu wykonać wszystkie czynności programistyczne. Na starcie można mieć pomysł, ale nic poza tym.

Tym bardziej zapisz się na Hackathon! Zespoły muszą być interdyscyplinarne – przyda się każdy z głową pełną pomysłów.

Absolutnie nic! udział w naszym wydarzeniu jest całkowicie darmowy!

Wszyscy uczestnicy powinni mieć ze sobą własny komputer oraz możliwość podłączenia go do sieci wi - fi. Zarówno komputer jak i stabilne łącze internetowe będą niezbędne do pracy podczas wydarzenia.

Masz zespół? Każdy z członków Zespołu zapisuje się oddzielnie. Jesteś indywidualnym uczestnikiem? Nic nie szkodzi, dołączysz do istniejącego zespołu albo stworzymy zupełnie nowy.

Wszystkie prawa autorskie do projektów pozostają własnością uczestników. Dalsze plany i działania mogą zostać omówione po wydarzeniu.

Członków Komisji poznasz na stronie www.sensorycznieinaserio.org/komisja

 

Projekty zostaną poddane ocenie na podstawie następujących kryteriów:

  • Identyfikacja i sposób rozwiązania problemu/wyzwania
  • Dostępność dla osób niewidomych albo słabowidzących
  • Intuicyjność obsługi
  • Zgodność z tematem
  • Prezentacja koncepcji oraz estetyka prezentacji

Hackathon odbędzie się 22 - 23 października 2022 r. w siedzibie Tesco Technology w Krakowie.

Przynieś ze sobą wszystko, co będzie Ci potrzebne do kodowania, w tym laptop, ładowarkę i inne rzeczy, które uznasz za niezbędne. 

Pamiętaj również o zabraniu ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość. W trakcie wydarzenia będą zapewnione posiłki oraz napoje, żebyś w całości mógł się poświęcić pracy nad swoim rozwiązaniem.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy na adres kontakt@sensorycznieinaserio.org, w tytule maila wpisując "Hackathon Sensorycznie i na serio 2.0".

Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, na wózkach standardowych i elektrycznych. Dodatkowe potrzeby np. asystent osób z niepełnosprawnościami, możecie zgłaszać w formularzu zgłoszeniowym w polu uwagi, sugestie.

Tak, w tym roku hackathon odbywa się w całości w formule stacjonarnej.

Nie, teraz Twoje zgłoszenie zostanie ocenione przez organizatorów. Informację o kwalifikacji otrzymasz mailem już wkrótce.

Nie, wysyłamy wiadomość mailową, w której informujemy o zakwalifikowaniu się do hackathonu.

Tak. Przygotujemy strefę wypoczynku. Przynieście swoje śpiwory.