NA KONFERENCYJNEJ SCENIE ZOBACZYCIE I POSŁUCHACIE:

Łukasz Dutka

Łukasz Dutka

Dr Łukasz Dutka zajmuje się dostępnością multimediów, programów telewizyjnych czy wydarzeń na żywo dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Uczestniczył w projektach badawczych dotyczących napisów dla niesłyszących w telewizji oraz napisów na żywo metodą respeakingu z zastosowaniem komputerowego rozpoznawania mowy prowadzonych w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat pracuje z Dostępni.eu, gdzie wraz z dr Moniką Szczygielską odpowiadał za udostępnianie licznych wydarzeń na żywo, m.in. kanonizacji Jana Pawła II. Dostępni.eu jako pierwsi w Polsce zastosowali napisy na żywo podczas konferencji (2013), w transmisji online (2014), w transmisji online z przekładu z języka obcego i na odległość (2014), w telewizyjnym programie rozrywkowym na żywo (2017), z języka angielskiego bez pośrednictwa tłumacza - respeaking międzyjęzykowy (2018), w transmisji na żywo w telewizji kablowej (2018) czy w Zoom (2020). Łukasz jest członkiem Stowarzyszenia Tłumaczy Audiowizualnych (STAW), Laboratorium Przekładu Audiowizualnego (AVT Lab) oraz Global Alliance for Speech-to-Text Captioning.

Marcin Stopa

Specjalizuję się w zakresie neuronauk i ich zastosowań w badaniach biznesowych oraz nauce i rozwoju ludzi dorosłych przez NanoLearning. Swoją wiedzę zdobywałem na uczelniach takich jak Uniwersytet Ekonomicznym w Krakowie (socjologia i zarządzanie), Uniwersytet Jagielloński (psychologia), Ecole polytechnique fédérale de Lausanne (komórkowe mechanizmy funkcjonowania mózgu), Johns Hopkins University (badania Funkcjonalnym Rezonansem Magnetycznym) oraz Harvard University (neuronauka). Wierzę, że jednym z podstawowych celów naszego pokolenia jest zrozumienie funkcjonowania naszego mózgu oraz stworzenie rozwiązań usprawniających naukę kompetencji potrzebnych do sprawnego funkcjonowania w coraz bardziej złożonym świecie. Na co dzień koncentruje się na wdrażaniu neurotechnologii w biznesie oraz optymalizacji procesów rozwojowych w organizacjach i maksymalizacji efektywności uczenia się w miejscu pracy, m.in. poprzez rozwój nowoczesnych form zdobywania kompetencji jak np. NanoLearning. Wraz z zespołem SeeWidely opracowaliśmy Platformę NanoLearningową SeeWidely.com która umożliwia efektywne i przyjemne zdobywanie kompetencji w zaledwie 5 minut dziennie. Jako Head of NeuroResearch w Neuroinsight Lab oraz Learning and Development Partner w SeeWidely zarządzam transferem najnowszych odkryć i sprawdzonych rozwiązań ze świata nauki do przedsiębiorstw, tworząc praktyczne rozwiązania związane z neurobadaniami, nauką i rozwojem. Dzięki temu SeeWidely może w pełni wspierać firmy w wielu aspektach, od zaawansowanych analiz i neurobadań po rozwój pracowników, dostarczając nieosiągalne dla innych rezultaty i kompletne doświadczenia z nauki.

Gabriela Lupa

Gabriela Lupa

Szerzę odkrycia, badania, dobre praktyki publikując w ramach cyklu „Neuromarketing pod Lupą 🧠🕵️‍♀️️”. Pomagam skutecznie ulepszać marketing i biznes z pomocą EEG, eye-trackingu i AI w NeuroinsightLab.pl - będzie mi bardzo miło Cię poznać! Z wykształcenia i zamiłowania jestem marketerką z wieloletnim doświadczeniem, absolwentką kierunku Marketing i Komunikacja Rynkowa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie pełnię rolę Head of Marketing w SeeWidely, Head of Neuromarketing Division w Neuroinsight Lab, a także zarządzam pracami nad animacjami whiteboard w SeeWidely Studio. Współtworzę również Platformę NanoLearningową SeeWidely.com która pomaga już ponad 250 organizacjom rozwijać kluczowe kompetencje pracowników w zaledwie 5 minut dziennie. Być może już spotkałeś(-aś) się z moimi pracami m.in. identyfikacją wizualną dla LinkedIn Local, NibyPrasówki by Dagmara Pakulska, Magazynu re:post czy wieloma innymi… Pomimo iż chodzą plotki, że jestem robotem, to należy je zdementować - po prostu bardzo lubię to, co robię. Całą swoją pracę opieram nie tylko na pasji i kreatywności, ale także na wiedzy naukowej i sprawdzonych danych. Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, bo jak nieustannie powtarzamy w SeeWidely - wiedza jest po to, by się nią dzielić 😉

Magdalena Bujakowska

Z wykształcenia matematyczka, od 15 lat pełnię funkcję dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Świdwinie. Fascynują mnie nowoczesne rozwiązania edukacyjne, które mają wpływ na rozwój przyszłych kompetencji dzieci. Jestem bardzo zaangażowana na rzecz zabezpieczania potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami we wszystkich obszarach pracy szkoły. Realizuję program "Dostępność Plus" wdrażając Model Dostępnej Szkoły. Organizuję kształcenie blokowo-projektowe, które wyzwala aktywność, kreatywność, podnosi efektywność nauki, buduje relacje, uczy współpracy, motywuje i angażuje każdego ucznia. Swoimi zmianami odchodzę od ocen sumujących na rzecz przemyślanej, mądrej informacji zwrotnej, która nie tylko niweluje stres szkolny, ale przede wszystkim rozwija chęć pracy własnej KAŻDEGO DZIECKA.

Łukasz Szeliga

Łukasz Szeliga

Tutor, edukator i trener. Nauczyciel z doświadczeniem pracy z przedstawicielami przeszło 60 państw. Autor i twórca kursów, programów oraz inicjatyw społecznych. Uczy języka polskiego jako ojczystego i obcego oraz Business Management. Pomaga młodym ludziom uwierzyć w siebie, a organizacjom tworzyć lepsze miejsca do pracy. Od 2020 roku prowadzi w Krakowie przestrzeń rozwojowo-edukacyjną dedykowaną młodzieży z edukacji domowej i uczniom, którzy po zajęciach w szkole chcą czerpać radość z odkrywania świata

Joanna Neczajewska

O dostępności, na styku nowych technologii, mówię już od kilku lat - tam, gdzie tylko się da. Nazywam się Joanna Neczajewska i na co dzień opowiadam ludziom o neuroodmienności w różnych jej odsłonach. Testuję, proponuję, rozważam najnowsze rozwiązania, aby ludzie mieli szansę dowiedzieć się o sobie jak najwięcej i ułatwić sobie możliwie najbardziej funkcjonowanie w społeczeństwie, z zadbaniem o swój dobrostan. Szukam rozwiązań zarówno w oparciu o VR, jak i AI.

Hanna Rychlik

Hanna Rychlik

Nazywam się Hanna Rychlik. Jestem z wykształcenia fizjoterapeutką i trenerką mentalną. Od kilkunastu lat wspieram osoby z różnym rodzajem niepełnosprawności i ich najbliższych. Mam również kwalifikacje pedagogiczne oraz 13-letni staż pracy z dziećmi z różnymi wyzwaniami zdrowotnymi (w tym także dziećmi rozwijającymi się w spektrum autyzmu). Swoje doświadczenie zdobywałam w różnych placówkach:
- szpitale
- uzdrowisko
- szkoła integracyjna
- licea
- poradnia psychologiczno-pedagogiczna
- żłobki
- przedszkola
- wczesne wspomaganie rozwoju
- prywatny gabinet
- współpraca z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami.
Takie doświadczenie pozwala mi spojrzeć na człowieka z różnych perspektyw, zrozumieć jego potrzeby i wskazać możliwości do działania. Jestem pomysłodawczynią inicjatywy "Zobacz GŁOS" - mająca na celu pokazania osobom opiekującym się najbliższymi, że też są ważni (i że mimo wielu wyzwań mogą mieć dobre życie).

Dawid Gościk

Dawid Gościk

Dwujęzyczny przedsiębiorca co wychował się jedną nową w polskim a drugą w amerykańskim systemie edukacji. Prowadzę firmę językową gdzie łączymy coaching z nauką angielskiego. Mamy 4 osobowy zespół i współpracujemy z 5 lektorami. Skupiając się na ambicjach klientów możemy pomóc im w rozwijaniu siebie czy kariery. Po drodze ucząc angielskiego, który im będzie do tego potrzebny. Pracowaliśmy z firmami i specjalistami z firm takich jak Empik, Panek, KGHM, Netflix, Amazon, InterCars i wiele innych. Osobiście jestem aktywistą wobec młodych, osób neuro, oraz zmian w podejściu do pracowników w korporacjach. Kocham ciężką muzykę i kontrowersyjne rozmowy.

Dominika Michna

Projektantka UI, graficzka, badaczka balansująca między światem cyfrowym i materialnym.

Marta Grochowska

Marta Grochowska

Specjalistka ds. Digitalizacji w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz instruktorka pracująca w instytucji kultury, gdzie odpowiada za aktywizację młodzieży i dzieci

Zofia Hernas

Zofia Hernas

Projektantka wzornictwa i grafiki użytkowej. Interesują ją tematy bliskie codzienności człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem projektów około medycznych i projektowania uniwersalnego.

Justyna Werbicka

Justyna Werbicka

Projektantka UI/UX, wierząca że design ma tworzyć lepszy świat

Piotr Kowalski

Piotr Kowalski

Specjalista ds. elearningu. Sekretarz zarządu w Product Development and Management Association Central Europe

Tomasz Koźmiński

Tomasz Koźmiński

Nie tylko uprawia sport, podróżuje, nurkuje, ale także założył firmę produkującą nadajniki bluetooth. Są one wykorzystywane na całym świecie nie tylko przez niewidomych.

Patryk Jarski

Patryk Jarski

Programista z prawie 5-letnim doświadczeniem. Mam 23 lata i jestem entuzjastą kodowania, którego pasją jest tworzenie rozwiązań problemów, jakie napotykają użytkownicy. Obecnie rozwijam swoją pasję do prezentacji i występów publicznych. Kodujmy, twórzmy i zachwycajmy razem!

Szymon Pepliński

Nagradzany projektant, technolog i wykładowca z ponad 20-letnim doświadczeniem, który prowadził transformację cyfrową dla wielu firm z listy Fortune 500 na całym świecie. Tworzy kampanie, strategie oraz produkty, które odnoszą sukces na rynku. Od ponad 10 lat z wielką pasją dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą, prowadząc zajęcia na uczelniach akademickich. Prace Szymona były wystawiane w takich miejscach jak Ars Electronica ART Global Gallery i Google I/O w Mountain View, a także zdobyły nagrody na ważnych festiwalach kreatywnych, takich jak Cannes Lions, Eurobest, Golden Drum, Clio Awards, The One Club/The One Show, Silver A-List Hollywood Award oraz zostały docenione przez firmy takie jak Facebook (Facebook Gold Award) czy Google (Google's Success Stories).

Agnieszka Wąsik

Agnieszka Wąsik

Jestem ekspertką ds. transformacji cyfrowej, trenerką, projektantką e-learningu, UX/UI designerką w podejściu neurokognitywistycznym, doktorem nauk humanistycznych i wykładowczynią z międzynarodowym doświadczeniem. Specjalizuję się w nowych technologiach, różnorodności kulturowej i neuroróżnorodności. Sama jestem osobą w spektrum autyzmu i z ADHD, dzięki czemu widzę wiele rzeczy inaczej niż osoby neurotypowe. Do tej pory pracowałam z przedstawicielami 65 krajów. Podczas pandemii pomogłam wdrożyć rozwiązania cyfrowe ponad 1000 specjalistom, usprawniając tym samym nową rzeczywistość wielu firm, instytucji publicznych, szkół i uczelni. Ostatnie dwa lata mojej działalności skupiają się wokół projektów z obszaru human-centered designu (HCD), w tym na książce o ludzkim spojrzeniu na technologię, którą piszę na zlecenie brytyjskiego oddziału Business Expert Press we współpracy z Harvard Business Publishing.

Jacek Piotrowski

Jacek Piotrowski

Stracił wzrok w wieku czterech lat. Od zawsze interesował się psami, pod koniec lat dziewięćdziesiątych zainteresowanie przerodziło się w pasję. Z psami przewodnikami pracuje od 2006 r. Wyszkolił osobiście 2 psy przewodniki. Od 2008 r. jest konsultantem ds. Osób niewidomych:
- pracował w Biurze do spraw osób niepełnosprawnych UJ,
- tworzył swoją fundację „Bez przeszkód”,
- szkolił wolontariuszy w ramach wolontariatu dla osób niewidomych Fundacji Bez Przeszkód,
- konsultował wiele makiet i tyflografik.
Od 2019 r, pracuje jako przewodnik na Wystawie w Stronę Ciemności, w ramach Centrum Nauki i Zmysłów przy Pawiej 34 w Krakowie.

Damian Stachura

DAMIAN STACHURA

Manager do spraw technicznych i administracyjnych w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. Specjalista i kierownik, który tworzył to miejsce od samego początku, doskonale zatem zna każdy jego zakamarek. Ukończył fizykę doświadczalną na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie, gdzie zgłębiał swoje zainteresowania dotyczące fizyki jądrowej. Nauki ścisłe są jego ogromną pasją, dlatego codziennie stara się nią zarażać gości Centrum. Pragnie propagować styl nauki nieksiążkowej, która jest dla każdego i która opiera się w głównej mierze na doświadczeniu. Obecnie jako specjalista techniczny dba o każdy naukowy szczegół oraz o rozwój wystawy ,,w stronę ciemności", na której przedstawiona jest rzeczywistość z perspektywy osoby niewidomej.

Malgorzata Szumowska i Sebastian Grzywacz z psem przewodnikiem

Małgorzata Szumowska i Sebastian grzywacz

Edukatorzy, aktywiści, działacze społeczni.
Małgosia od ponad dekady szefuje Niewidzialnej Wystawie (niewidzialna.pl), Sebastian jest Przewodnikiem po tych niezwykłych ciemnościach.
Oboje tworzą Fundację Centrum Edukacji Niewidzialna (fcen.com.pl), pracują edukacyjnie ze środowiskami wykluczonymi, a także z młodzieżą w kryzysie psychicznym. Ważne tematy przekazują w sposób przystępny i z humorem - również poprzez stand-up „Nie widzę problemu!”
Ten sam tytuł nosi podcast edukacyjny Małgorzaty, która - co warte uwagi, za swoją szeroką działalność otrzymała m.in. zaszczytny tytuł Warszawianki Roku 2022, w tym samym roku państwowe odznaczenie - Srebrny Krzyż Zasługi. Sebastian natomiast od dwóch lat podbija serca odbiorców w różnym wieku na Tik-Toku i Instagramie przekazując z dystansem i przymrużeniem oka wartościowe treści, oswajając niepełnosprawność, obalając mity i krusząc mury stereotypów! Warto zaufać im w ciemno ;)!

Marta Truś

Marta Truś

Od 2014 roku jestem związana z branżą consultingową, gdzie specjalizuję się w zbieraniu potrzeb biznesowych oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Jestem po antropologii i kulturoznawstwie, fascynuję się wzornictwem. Mocno siedzę w tematach dostępności dla osób neuroróżnorodnych, gdyż sama zostałam zdiagnozowana jako osoba w spectrum autyzmu. Jestem otwarta na nowe pomysły, perspektywy i możliwości. Wierzę, że inspiracja może płynąć z różnych źródeł, dlatego jestem gotowa eksplorować, eksperymentować i wychodzić poza utarte ścieżki. Życzę sobie, by moje projekty odzwierciedlały tę otwartość, tworząc wyjątkowe i innowacyjne doświadczenia. Dlatego w projektowaniu łączę Humanity Centered Design, design antycypacyjny i dostępność.

UCZESTNIKÓW HACKATHONU WSPIERAĆ BĘDĄ:

mentorki i mentorzy

Marcin Krzanicki

Projektant z kilkunastoletnim doświadczeniem w świecie analogowym i cyfrowym. Pracował dla sektora publicznego i edukacji, branży lotniczej, usług i finansów. Łącząc ze sobą doświadczenia projektanta i edukatora, zmieniał podejście instytucji do użytkowników. Specjalizuje się w projektowaniu szeroko rozumianych narzędzi – usług i rozwiązań wspierających użytkowników w ich codziennych zadaniach (zarówno na rynku B2B jak i B2C). Aktualnie związany z Ocado Technology, gdzie pracuje nad tym by z danych korzystało się szybciej i łatwiej. Wykładowca użyteczności i dostępności cyfrowej na krakowskim AGH i warszawskim SWPS. Prywatnie ojciec cudownej córki, która codziennie przypomina mu jak ważne jest pytanie „dlaczego?”.

Marcin Krzanicki

Dorota Orzeszek

Specjalistka UX i dostępności cyfrowej, badaczka zainteresowana tematyką dostępności w interakcjach człowiek-komputer oraz neuronauką. Współpracowała m.in. z Centrum Cyfrowym, Instytutem Łączności, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów i Zachętą – Narodową Galerią Sztuki, obecnie w Aplikacjach Krytycznych.

Podzieli się wiedzą na temat: użyteczności/UX i projektowania uniwersalnego, badania i analizowania potrzeb użytkowników, szczególnych potrzeb wynikających z niepełnosprawności, dostępności cyfrowej, wdrażania zasad standardu WCAG, prowadzenia dostępnych prezentacji.

Dorota Orzeszek

Konrad Szczukiewicz

Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Sorbony w Paryżu oraz studiów MBA w Paryskiej Szkole Biznesowej. Pracował w międzynarodowych korporacjach we Francji, Belgii oraz USA. Był współzałożycielem polskiego startupu bazującego na sztucznej inteligencji, sprzedanego w 2021 roku do amerykańskiego inwestora branżowego. Zwycięzca kilku prezentacji startupowych (pitch) na najpopularniejszych polskich konferencjach tj. Wolves Summit, ABSL Startup Challenge czy European Startup Days. Obecnie współwłaściciel spółki biotechnologicznej rozwijającej leki weterynaryjne bazujące na komórkach macierzystych.

Konrad Szczukiewicz

Paulina Gajoch

Jestem niewidomą studentką Informatyki Społecznej, specjalizującą się w sztucznej inteligencji i eksploracji danych. Jestem osobą niewidomą, ale nie przeszkadza mi to w odkrywaniu różnych aspektów technologii i jej zastosowań. Mam szeroki zakres zainteresowań, od zagłębiania się w metody sztucznej inteligencji po eksperymentowanie z muzyką, głosem i edycją dźwięku. Ponadto aktywnie angażuję się w doradztwo w zakresie dostępności dla osób niewidomych, tworzenie podcastów i artykułów w temacie technologii, oraz testowanie nowych urządzeń i oprogramowania. Moja przygoda spod znaku informatyki społecznej pozwoliła mi połączyć mój technologiczny entuzjazm z pragnieniem promowania integracji i równych szans dla osób z różnymi niepełnosprawnościami i potrzebami.

Paulina Gajoch

Szymon Pepliński

Nagradzany projektant, technolog i wykładowca z ponad 20-letnim doświadczeniem, który prowadził transformację cyfrową dla wielu firm z listy Fortune 500 na całym świecie. Tworzy kampanie, strategie oraz produkty, które odnoszą sukces na rynku. Od ponad 10 lat z wielką pasją dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą, prowadząc zajęcia na uczelniach akademickich. Prace Szymona były wystawiane w takich miejscach jak Ars Electronica ART Global Gallery i Google I/O w Mountain View, a także zdobyły nagrody na ważnych festiwalach kreatywnych, takich jak Cannes Lions, Eurobest, Golden Drum, Clio Awards, The One Club/The One Show, Silver A-List Hollywood Award oraz zostały docenione przez firmy takie jak Facebook (Facebook Gold Award) czy Google (Google's Success Stories).

dariusz drezno

Współzałożyciel Accens, odpowiedzialny za obszar operacji Konsultant z zakresu testowania oprogramowania z dwudziestoletnim stażem. Menedżer zespołów testów i QA. Budował strategie testów dla największych korporacji i startupów. Współtwórca KraQA, studiów podyplomowych i kursów testowania.

Dariusz Drezno

DAWID GÓRNY

Współzałożyciel Accens, odpowiedzialny za obszar dostępności. Prawnik, konsultant audiodeskrypcji oraz dostępności produktów i usług. Tester dostępności cyfrowej, od 30 lat korzysta z technologii asystujących na co dzień. Prezes i współpracownik kilku fundacji, aktywnie działa w obszarze dostępności kultury.

Dawid Górny

KACPER MIKOCKI

Współzałożyciel Accens, odpowiedzialny za obszar testów i szkoleń. Specjalizuje się w technicznych aspektach dostępności cyfrowej, ma na koncie kilkadziesiąt projektów testujących dostępność i audytów WCAG oraz szkoleń. Tester oprogramowania, webmaster, trener i konsultant dostępności cyfrowej.

Kacper Mikocki

Tomasz Bonior

CTO w Accens, ekspert automatyzacji testowania oprogramowania. Tworzył zespoły w Lumesse, Grand Parade, Joivy i TwoUp Digital. Wykładowca na kierunku Testowanie oprogramowania na UJ i Vistuli. Współtwórca KraQA. Prelegent na konferencjach InfoMeet, Akademia Jakości, Quality Excites, Test Well, Testwarez, 4Developers, Test Dive.

Tomasz Banior

Jacek Piotrowski

Stracił wzrok w wieku czterech lat. Od zawsze interesował się psami, pod koniec lat dziewięćdziesiątych zainteresowanie przerodziło się w pasję. Z psami przewodnikami pracuje od 2006 r. Wyszkolił osobiście 2 psy przewodniki. Od 2008 r. jest konsultantem ds. Osób niewidomych:
- pracował w Biurze do spraw osób niepełnosprawnych UJ,
- tworzył swoją fundację „Bez przeszkód”,
- szkolił wolontariuszy w ramach wolontariatu dla osób niewidomych Fundacji Bez Przeszkód,
- konsultował wiele makiet i tyflografik.
Od 2019 r, pracuje jako przewodnik na Wystawie w Stronę Ciemności, w ramach Centrum Nauki i Zmysłów przy Pawiej 34 w Krakowie.

Jacek Piotrowski

Konrad Sokół

Jak sam mówi o sobie:
Jestem osobą ociemniałą. Wzrok zacząłem tracić około 4 lat temu, kiedy to musiałem zrezygnować z dotychczasowego stylu życia. Utrata wzroku nie pozwoliła mi być dłużej kierowcą zawodowym. Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Był to czas oczekiwania na poprawę wzroku, ale po 12 operacjach okazało się, że brakuje chemii i techniki, aby wzrok odzyskać. W sierpniu 2021 roku uczestniczyłem w szkoleniu z fundacji Vis Maior. Nauczyłem się tam rzeczy potrzebnych do życia osobie niewidomej. Do Krakowa przyjechałem z wiarą w to, że duże miasto daje większe możliwości. Nie zawiodłem się. Porzuciłem dotychczasowe życie i rzuciłem się w wir nowego. Zostałem przewodnikiem w WOMAI na wystawie ,,w stronę ciemności", gdzie osoby niewidome przybliżają zwiedzającym swoją perspektywę. Dnia 23. 06. 2022 przeszedłem rozległy udar. Jednak dzięki otaczającym mnie ludziom, ich wsparciu i mojemu uporowi, wróciłem do pracy. Wracam także do przerwanych projektów. Staram się być aktywny i samodzielny, by móc prowadzić w miarę normalne życie.
– Konrad Sokół

Konrad Sokół

Bartłomiej Piotrowski

Konsultant strategii w biznesie. Pomógł 700 właścicielom firm.
Bartłomiej znany jest szerzej jako Krakowski Świstak. Poprzez konsultacje mentoringowe i szkolenia optymalizuje procesy sprzedażowe i pomaga opracować początkowe metody dotarcia do klientów. Wraz ze swoimi klientami tworzy plan działania mający na celu rozwój ich biznesów (tzw. Cykl Świstaka). Robi to korzystając z innowacyjnych narzędzi typu Business Model Canvas czy Golden Circle.

Jest liderem Eksperymentalnej Agencji Reklamowej, butikowej agencji social media.

Aktywny mentor w licznych inicjatywach, takich jak Uniwersytet Sukcesu w ramach Digital University,Teen Crunch, KMS, FasterCapital, Województwo Małopolskie i Tech Leaders, a także podczas hackathonów, m.in. We Do IT, Hackathon Partnerstwa Odry czy Taskforcome.

Wykładowca na takich uczelniach jak Uniwersytet Jagielloński w Krakowie czy ASBIRO.
Jeden z twórców Kraków Miastem Startupów - marki edukacyjnej wspierającej ekosystem startupowy w Krakowie oraz ambasador marki Turkusowe Śniadania.

Bartłomiej Piotrowski

Magdalena Pietrzykowska

Magdalena jest analitykiem inwestycyjnym w PFR Ventures, napędzana pasją do wydajności i praktycznym podejściem do swojej pracy, być może pod wpływem jej wykształcenia w dziedzinie inżynierii mechanicznej. Oprócz umiejętności technicznych jest entuzjastką sztuki, z zamiłowaniem do abstrakcji i muzyki klasycznej. Niedawno podjęła odważny krok w kierunku spełnienia swoich marzeń, zapisując się do akademii muzycznej na naukę gry na pianinie, co pokazuje jej niezachwiane zaangażowanie w rozwój osobisty i podwójne poświęcenie się karierze i poszukiwaniom artystycznym.

Magdalena Pietrzykowska

Norbert Paszyński

Dyrektor ds. wizerunku w Innovations Hub Foundation, współzałożyciel Aureels, absolwent Politechniki Warszawskiej - inż. Norbert Paszyński specjalizuje się w kreowaniu strategii marketingowych i wizerunkowych w sektorze przedsiębiorstw i startupów technologicznych. Na co dzień zajmuje się inżynieryjnym zarządzaniem procesowym, wykorzystując zaplecze techniczne w rozwijaniu wizerunku swoich klientów oraz kierunkowaniu ich strumienia wartości. Posiada bogate portfolio projektowe, realizując przedsięwzięcia w zakresie promocji i innowatyki typu: konferencje MUN, program mentoringowy MedBiz Innovations Program (edycje 2019-2023), startupy: METSPHERE, Airflo, play.air, czy reprezentowanie pawilonu polskiego na EXPO 2020 w Dubaju.

Norbert Paszyński

Paweł Kocwa

Paweł jest współzałożycielem i deweloperem krakowskiego software house Codenauts sp. z o.o. oraz członkiem fundacji Innovations Hub. Jest również doktorantem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie koncentruje się na zagadnieniach związanych z Data Science dla urządzeń IoT. W Codenauts pomaga startupom i działom R&D w tworzeniu ich produktów, ze szczególnym naciskiem na produkty z obszaru IoT. W fundacji działa jako techniczne wsparcie dla projektów fundacji oraz startupów, które biorą udział w programach mentoringowych. Jego badania doktoranckie skupiają się na predictive maintenance dla urządzeń IoT. Dąży do stworzenia metod, które poprawią efektywność i niezawodność inteligentnych elektronarzędzi, przyczyniając się tym samym do poprawy bezpieczeństwa, jak i przewidywalności z jaką takie urządzenia pracują. Opracowane rozwiązanie pozwoli znacznie obniżyć koszty utrzymania i przyczyni się do zmniejszenia się ilości elektrośmieci.

Paweł Kocwa

Piotr Kędra

Piotr jest założycielem krakowskiego software housu Codenauts sp. z o.o.. Do jego kluczowych zadań należy koordynacja oraz rozwój produktów technologicznych. Jego specjalizacją są aplikacje mobilne, a w szczególności technologie cross-platformowe, które pozwalają tworzyć aplikacje na telefony iOS oraz Android jednocześnie. Dodatkowo, Piotr działa w Fundacji Innovations Hub jako kierownik działu IT, gdzie wspiera rozwój startupów, zapewniając im obsługę z zakresu ekspertyzy technologicznej. Swoje pierwsze doświadczenie programistyczne zdobywał pracując w Comarchu jako Backend Developer rozwijając systemy mikro serwisowe, a także realizując liczne projekty freelancerskie. Absolwent studiów wyższych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Wrocławskiej oraz roczny stypendysta na Technicznym Uniwersytecie w Monachium w dziedzinie informatyki.

Piotr Kędra

trenerka i TRENERZY MENTALNI

Monika Ćwiertnia-Gadzina

Mama, żona, aktorka, trenerka mentalna po Akademii Jakuba B. Bączka, graficzka i liderka zespołu w Fundacji Kobieta Niezależna. Występowała gościnnie w takich serialach jak “Ojciec Mateusz” czy “Pierwsza miłość”. Miłośniczka natury, Norwegii i Camino de Santiago. Uczestników hackathonu będzie chciała wesprzeć w swobodnym byciu na scenie.

KONRAD GADZINA

zawodowo wspiera ludzi w rozwoju, a inspirowanie to jego pasja. Jest Trenerem Mentalnym z certyfikatem ukończenia Akademii Trenerów Mentalnych™ Jakuba B. Bączka, absolwentem Psychologii rozwoju kompetencji interpersonalnych oraz Studium NVC. Jest też programistą z 15-letnim stażem. Współtworzył m.in. wystawę interaktywną w Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu. Jest wykładowcą na kierunku Game Design w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Prowadził wykłady i warsztaty z tworzenia gier na konferencjach, festiwalach, uczelniach i w ramach Uniwersytetu Dzieci. Brał udział w game jamach, tworząc gry od zera w 48, 24 czy 8 godzin. Autor książki "InspiracJA - o byciu natchnieniem dla siebie i innych.

Hobbystycznie zajmuje się m.in. rękodziełem, kuglarstwem, zabawą dźwiękiem, graniem w gry i, przede wszystkim, ciągłym uczeniem się czegoś nowego.

Uczestników hackathonu wesprze zarówno w radzeniu sobie z kryzysami, które w trakcie takiego wydarzenia mogą się pojawić, jaki i w twórczym podejściu do problemów przy jednoczesnym stawianiu realistycznych granic. Podzieli się też swoim doświadczeniem w kreatywnym prezentowaniu efektów swojej pracy.

Konrad Gadzina

PAWEŁ WĘGIER

Cześć, jestem certyfikowanym trenerem mentalnym i jedynym w Polsce Trenerem Spokoju. Zdrowiem mentalnym zajmuje się od 2014 roku. Moją misją jest, aby Polki i Polacy odczuwali spokój, i szczęście każdego dnia.

Poza rozwojem osobistym pasjonuje się grą na gitarze. Motto, którym się kieruje: Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie, więc „get to work” i żyj!

Paweł Węgier