Artyści

21.10.2022 - 17:30

Jestem pasjonatem polskiego języka migowego i od wielu lat nauczycielem zaangażowanym w szerzenie wiedzy o Kulturze Głuchych.

Ostatnio zostałam również polskim artystą Visual Vernacular.

Od pierwszego kontaktu z VV (pierwszego dnia warsztatów, w których brałam udział) zakochałam się w tej szczególnej technice wypowiedzi artystycznej. O VV mówię tak: „Szczerze mówiąc, brakowało nam tego w Polsce. Bardzo lubię oglądać opowiadanie historii za pomocą gestów, czuję się, jakbym został wciągnięty w film, jakby to się naprawdę działo".

Edyta Kozub

Visual Vernacular może być sposobem na pokazanie ludziom piękna Kultury Głuchych.

Jest to forma teatralnej ekspresji, która łączy w sobie takie elementy jak mimika twarzy, pantomima, gestykulacja, elementy języka migowego, opowiadanie historii i poezja kształtu i ruchu ciała. Za pomocą całego ciała, ruchów rąk, gestów i mimiki możesz opowiedzieć historię, która będzie zrozumiała zarówno dla osób słyszących, jak i niesłyszących.

23.10.2022 - 17:00

Jedyna, wspaniała, niepowtarzalna, pełna pasji, pozytywnych emocji, dobra, empatii oraz przede wszystkim nietuzinkowa osoba: aktorka i wokalistka.
 
Katarzyna Sperczyńska – wielokrotnie gościła w Polskiej Telewizji i Radio, m.in. w emitowanym międzynarodowo koncercie dla Jana Pawła II, Laureatka Iconic Leader Creating a Better World for All, przyznanej na 25-tym Międzynarodowym Forum Ekonomicznym Kobiet w New Dehli. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie musicalowym American Dreamin podczas Nowojorskiego Chelsea Film Festival 2019. Śpiewała w tak znamienitych miejscach jak Carnegie Hall czy Aula Bankietowa Nowojorskiego Hotelu Plaza. Hymny Polski i Stanów Zjednoczonych miała zaszczyt niejednokrotnie wykonać na zaproszenie Konsula Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. Przemawiała m.in. podczas Międzynarodowych Seminariów IVTOM MIX, jak również w College w USA i szkołach w Polsce gdzie inspiruje młodzież do realizacji marzeń. W roku 2019 również kształciła mówców w Londyńskiej StandOut Speakers Academy.
 
Przy fortepianie pianistka i kompozytorka Vlasta Traczyk.

Katarzyna Sperczyńska

Szczegóły wkrótce...