Artyści

21.10.2022 - 17:30

Edyta Kozub

Jestem pasjonatem polskiego języka migowego i od wielu lat nauczycielem zaangażowanym w szerzenie wiedzy o Kulturze Głuchych.

Ostatnio zostałam również polskim artystą Visual Vernacular.

Od pierwszego kontaktu z VV (pierwszego dnia warsztatów, w których brałam udział) zakochałam się w tej szczególnej technice wypowiedzi artystycznej. O VV mówię tak: „Szczerze mówiąc, brakowało nam tego w Polsce. Bardzo lubię oglądać opowiadanie historii za pomocą gestów, czuję się, jakbym został wciągnięty w film, jakby to się naprawdę działo”.

Edyta Kozub
Występ Visual Vernacular "Tir" na zakończenie konferencji

Visual Vernacular może być sposobem na pokazanie ludziom piękna Kultury Głuchych.

Jest to forma teatralnej ekspresji, która łączy w sobie takie elementy jak mimika twarzy, pantomima, gestykulacja, elementy języka migowego, opowiadanie historii i poezja kształtu i ruchu ciała. Za pomocą całego ciała, ruchów rąk, gestów i mimiki możesz opowiedzieć historię, która będzie zrozumiała zarówno dla osób słyszących, jak i niesłyszących.

23.10.2022 - 17:00

Katarzyna Sperczyńska
Jedyna, wspaniała, niepowtarzalna, pełna pasji, pozytywnych emocji, dobra, empatii oraz przede wszystkim nietuzinkowa osoba: aktorka i wokalistka.
 
Katarzyna Sperczyńska – wielokrotnie gościła w Polskiej Telewizji i Radio, m.in. w emitowanym międzynarodowo koncercie dla Jana Pawła II, Laureatka Iconic Leader Creating a Better World for All, przyznanej na 25-tym Międzynarodowym Forum Ekonomicznym Kobiet w New Dehli. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie musicalowym American Dreamin podczas Nowojorskiego Chelsea Film Festival 2019. Śpiewała w tak znamienitych miejscach jak Carnegie Hall czy Aula Bankietowa Nowojorskiego Hotelu Plaza. Hymny Polski i Stanów Zjednoczonych miała zaszczyt niejednokrotnie wykonać na zaproszenie Konsula Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. Przemawiała m.in. podczas Międzynarodowych Seminariów IVTOM MIX, jak również w College w USA i szkołach w Polsce gdzie inspiruje młodzież do realizacji marzeń. W roku 2019 również kształciła mówców w Londyńskiej StandOut Speakers Academy.
 
Przy fortepianie pianistka i kompozytorka Vlasta Traczyk.
Katarzyna Sperczyńska
Koncert

Szczegóły wkrótce…